1 Eylül 2013 Pazar

BABAMIN YIL DÖNÜMÜ

 
   1eylülü hiç unutmazdım balık sezonunun açıldığı zaman olarak bilirdim.Şimdide unutamam babamın aramızdan ayrıldığı tarih.

   Zaman ne kadarda çabuk geçiyor geçen yıl bu tarihde göreleye doğru aldığımız acı haberle yola çıkmıştık.Bu bir yıl içinde çok olaylar yaşadık iyi günlerimizde kötü günlerimizde ağladığımız ve kahkahalarla güldüğümüz günlerimizde çok oldu.

   Her şeye herkese kızabilirim isyan edebilirim ama bizi yaradana kızmak isyan etmek gibi bir şey söz konusu olamaz.Evet babam aramızdan ayrıldı. Biz kendisini rüyamızda görebilsekde o bizi görüyor arkamızda ve destekçimiz.İnsanın babasının yanında olmasada yaşadığını bilmesi uzak olması yeterli sesini duyabiliyorsun aradığın zaman telefonun öbür ucunda oluyor.Şimdi en sabit olan bu olayı yapamıyoruz.Baba kişinin arkasında olan GÜÇ ,DESTEK ,GÖLGEdir.

  İnsanın rüyasında görerek hasret gidermeside dünyanın en pahalı mücehheratlarından daha değerdilir.

    Benim babam su tesisatından , elektrik işlerinde ve marangozluk işlerinden çok iyi anlardı bizim eve ve komşularımıza usta gelmez babam yapardı.Şimdi bir şey bozulca babam yapardı diyorum.  Kızlar babalarına benzer kişilerle evlenirlermiş ilk aşık oldukları kişi babalarıymış çok doğru bir söz.Ben babam gibi becerikli bir kişi henüz tanımadım.
     Bu akşam annem köyde ve babam için tekrardan kuran okunacak uzak olsamda dua başladığı zaman arayacak ve hep beraber amin diyeceğiz.
   Benim babam ve bu dünyadan ayrılan tün baba ve annlerizin ruhları için EL FATİHA.

                      KIZIN VE AİLEN SENİ ÇOK ÖZLEDİ.


   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder